Gülcüler Sigorta kimdir?

Gülcüler Sigorta 1998 yılında Bornova’da, Halil İbrahim Gülcüler tarafından kurulmuş ve zamanla yeni şubeler açılmıştır. 16 yıl içinde 10 şubeye (Gaziemir, Akhisar, Karşıyaka Çarşı, Karşıyaka Bahçelievler, Kuşadası, Suşehri, Turhal, Geyikli, Milas, Söke) ulaşan Gülcüler Sigorta, 30 kişilik uzman kadro ile yaklaşık 25.000 bireysel ve kurumsal müşteriye hizmet vermektedir.

Sigorta yönetiminde kapsamlı tecrübe ile özel çözümler üreten, çözüm odaklı, teknolojik gelişmelerle paralel gelişmeye devam eden yenilikçi bir şirket olmayı ilke edinen Gülcüler Sigorta’nın temel amacı; bilgi dolu, güvenilir sigorta acentesi olmak. Sigortacılık genelde trafik, kasko, dask gibi ürünlerle biliniyor ama aslında hayatın her alanında her yaştan insanın ya da maddenin sigortalanabildiği ürünler bulunuyor. Poliçeler çok kapsamlı ama insanlar içeriğini bilmediği için nasıl kullanacaklarını da bilemiyorlar. Gülcüler Sigorta’nın temel hedefi müşterilerin sigorta kullanım alışkanlığını arttırmak ve onlar için bilgileri daha ulaşılabilir kılmak. Bu sebeple de acenteliğin karakteri bilge olarak tanımlanmaktadır.

Birçok şirketle çalışan Gülcüler Sigorta bu nedenle müşteri ihtiyaçlarına tam karşılık verebiliyor. Fiyat rekabetinde özel ürünleri ile yer alıyor. Müşteri başka yere gitmeye ihtiyaç duymadan ne isterse alabilir. Kapsamlı, ulaşılabilir, çözüm odaklı ve güler yüzlü olmak şirketin genel hizmet politikası olarak benimsenmiştir. Müşteriler bir  hasar yaşadıklarında çok stresli, panik olabiliyorlar. Bu durumda onları bekletmeden maksimum ilgi verilerek işlemlerini en kısa sürede gerçekleştirmek temel amaçlar arasında.

Genel Koordinatör Tuğçe Gülcüler; ofis içerisinde hem çalışma arkadaşları hem de müşterileri ile sohbet ortamı içerisinde olduğunu belirtiyor. “Müşteriler sadece sigorta işlerini halletmeye gelmiyorlar aslında; acılarını, mutlu anlarını da paylaşıyorlar bizimle. Arkadaş oluyoruz. 25 bine yakın bireysel ve kurumsal müşterimiz var şu an. Babam Halil İbrahim Gülcüler’in emekli subay ve inşaat mühendisi olması disiplinli çalışmanın zeminini hazırlamıştır. Kendisi inşaat sigortalarında başarılı olmamızın temel sebebidir. Annem Sevilay Gülcüler emekli kimya öğretmeni, yıllarını lise öğrencilerine bilgi aktarmakla, hayat ve kimya ile ilgili öğretilerle geçirmiş biri. Bu sebeple öğretici ve insan ilişkilerinde çok başarılıdır. Ben ODTÜ kimya mühendisliği mezunu ve iş güvenliği uzmanıyım. Dolayısıyla yangın sigortaları, mühendislik, sorumluluk sigortaları temel alanım. Ayrıca Sevilay Hanım ile birlikte 1 senelik Bilgi Üniversitesi mini MBA programına katılarak şirketin kurumsallaşma sürecine, strateji belirlemeye, sistem kurulmasına ve genel olarak şirketin profesyonel olarak yönetilmesine katkı sağlamayı amaçladık.

Firma olarak  bilginin gücüyle ilerliyoruz. Bizim için değerli olan yaptırdığı işin büyüklüğüne bakılmaksızın karşımızdaki insan. Bu politikayla ilerlediğimiz için de organik olarak büyüyoruz.”

Gülcüler Sigorta’nın acentesi olduğu firmalar;

 1. Ak Sigorta
 2. Allianz Sigorta
 3. Anadolu Sigorta
 4. Axa Hayat ve Emeklilik
 5. Axa Sigorta
 6. Doğa Sigorta
 7. Dubai Starr Sigorta
 8. Ergo Sigorta
 9. Ethica Sigorta
 10. Güneş Sigorta
 11. Mapfre Sigorta
 12. NN Hayat ve Emeklilik
 13. Quick Sigorta
 14. Sompo Japon Sigorta

http://www.gulculersigorta.com/

 

 

 

2 thoughts on “Gülcüler Sigorta kimdir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir