Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Daha önceki yazılarımızda Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından ve yaptırmanın öneminden bahsetmiştik.

Özel sağlık sigortalarında asıl amaç, kişinin muhtemel tehlikelere karşı kendini korumasıdır. Ancak tehlikeli bir hastalık veya kaza geçirmeniz halinde özel sağlık sigortası yaptıracağınız zaman geçirdiğiniz hastalıkları özel sağlık sigortanızın teminatı dışında kalmaktadır.

Özellikle bu durumlarda kurtarıcı olan ömür boyu yenileme garantisi, sigorta şirketinin sigortalıya karşı bir taahhüde girmesini ve sigorta poliçesi yenilemesi yapmaya devam ettiği takdirde sağlık olanaklarından kesintisiz faydalanmasını sağlar.

Ömür boyu yenileme garantisi ile, sigorta şirketleri ciddi hastalık geçiren ve özel sağlık sigortasını çok sık kullanan müşterilerinden ek bir prim talebinde bulunmuyor.

Risksiz sigorta sahipleri daha ucuz olması sebebiyle ömür boyu yenileme garantisiz sigorta planı tercih edecekler, riskli kişilere ise ömür boyu yenileme garantisinden dolayı daha büyük faturalar çıkacaktır. Bu sebeple; ömür boyu yenileme garantisi olmuyor.

Çalıştığı firma aracılığı ile grup sağlık sigortasına dahil olan kişinin, ömür boyu yenileme garantisinin sorgulanması ve varsa şartların neler olduğu öğrenilmesi gözden kaçırılmaması gereken bir konudur.

Ömür boyu yenileme garantisinin önemi ile ilgili bilgi sahibi olan sigorta sahipleri, iş yerlerinin yaptığı grup sağlık sigortası dışında bireysel sağlık sigortasını kendisi için satın alabiliyor. Ufak limitler içeren bu poliçeler gelecek için önemli bir güven oluşturuyor.

Grup sağlık sigortası poliçenizin ömür boyu yenileme teminatı verip vermediği konusunda iş yeriniz ile görüşmeniz, sigortanın sunduğu avantajları doğru bir şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Grup sigortaları dışında kontrolünü daha kolay sağlayacağınız bireysel özel sağlık sigortanızı da yaptırın, sigortanızı şansa bırakmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir